Egy tíz főből álló baráti társaság meghívást kap egy tóparti házba. A környezet és a kilátás festői, a nyaraló pedig egy igazi luxus kégli. Ugyan mi törhetné derékba a fényűző kikapcsolódást? Talán csak az, hogy a birtokot nem hagyhatják el, és nagyon úgy tűnik, hogy ők az egyetlen túlélői az apokalipszisnek. A The Nice House On The Lake a modern horror eszközeivel jár utána a barátság fontosságának, és az élet értelmének.
És te hogyan képzeled a világvégét?
A The Nice House On The Lake a DC Black Label nevű imprintjének a repertoárját gazdagítja. A minisorozatot a DC berkekben egyébként is otthonosan mozgó James Tynion IV írta és Álvaro Martínez Bueno illusztrálta. A sztori 10 fiatalról szól, akik az évek során ilyen-olyan módon, de összekötötték sorsukat egy Walter nevű fickón keresztül.
A történet szerint a 10 fő meghívást kap egy tóparti luxus nyaralóba, de a kellemes lazulás helyett a világvégével kell, hogy szembesüljenek. Az első kötet számtalan kérdést vet fel, és csak nagyon kevésre kapunk választ. Miért pont ők tizen a kiválasztottak? Kicsoda Walter valójában? Mi, vagy ki okozta a világvégét, és mi történik most odakint?
A cselekmény az első oldaltól kezdve egészen lebilincselő. A rejtélyekkel megtűzdelt, lassan építkező történet jól működik az elején, de már elég hamar érezhető, ahogy letér a pályáról. Az átlagoshoz képest pedig túl sok a karakter, és a képregény terjedelméből kiindulva esélytelen, hogy mindenkire jut elég idő, hogy megismerjük. Főleg, hogy a sztori többször visszaugrál az időben, hogy bemutassa néhány szereplő találkozását és kapcsolatát Walterrel. Bizonyos karakterek árnyalódnak és kicsit több „műsoridőt” kapnak, de amiatt, hogy a többiek rendre háttérbe szorulnak, kissé veszít a súlyából.
A számos megválaszolatlan kérdés közül legalább arra fény derül a kötet végére, hogy miért erre a totál átlagos tíz főre esett a választás, hogy ők képviseljék az emberiség utolsó példányait. De ez nem annyira klimatikus, mint amennyire várná az olvasó.
És aki valami explicit horrorra számít, akár a címből, akár a szinopszisból kiindulva, vélhetően csalódni fog. Mivel a képregény kétség kívül modern eszközöket használ a történetmesélés és megvalósítás szempontjából is, ezért inkább hasonlít egy A24 stúdió által készített borongós, lassú égésű, nyomasztó és rejtélyes sci-fi thrillerre, mint egy klasszikus értelemben vett horrorra. Amivel természetesen nincs semmi baj, de az elvárásokat ennek fényében érdemes minden olvasónak szem előtt tartani.
Verdikt
A The Nice House On The Lake egy ízig-vérig modern szemléletben készült képregény, ami tele van rejtéllyel, és olyan feldobott kérdésekkel, melyekre az író nem szándékozik válasszal szolgálni. Legalábbis még nem. Mindenesetre bőven hagy teret gondolkodni, és az olvasó ettől függetlenül eldöntheti magának, hogy milyen következtetéseket akar levonni.
Ez egyértelműen nem egy rossz olvasmány, de én személy szerint felemás szájízzel tettem vissza a polcomra, miután befejeztem. Vártam volna valamiféle katarzist, de a történetbeli csavar sem csapott arcon, mint amire vélhetően számítottak az alkotók.
Horror jellege, és filozofikus hangvétele miatt gyerekeknek nem javasolnám. Kezdő olvasók tehetnek vele egy próbát, ha egyébként is pont ilyen kombóra vágynak.
A képregényért hálás köszönet a My Comic Centernek! Angol nyelvű képregényekért, mangákért, vagy tároláshoz szükséges kiegészítőkért ugorj be hozzájuk!
Akut érdeklődőből képregényrajongó, és kocagyűjtő. Szuperhősökön innen és mangákon túl minden képes regényt felzabál, és nem átall véleményezni őket.
Mellékállásban többek között képregényeket is értékesít: www.geekvilagshop.hu
This Post Has One Comment
Pingback: TOP 10 Horror Képregény - KépregényVilág