Kimondottan tisztességes hype övezte a méltán népszerű Reincarnated as a Sword című manga sorozat hazai megjelenését. Ugyan a kiadás diplomatikusan szólva nem volt zökkenőmentes, és a magyar cím sem osztott maradéktalan sikert, azért ez sem vette el a rajongók kedvét. Pláne, hogy a végeredmény miatt nagyon is megérte a várakozás.
Penge lettem
Sok hasonszőrű történettel ellentétben a Penge az új életem (sajnálom, ha nem tetszik a magyar cím, de felváltva fogom használni az angollal) nem vacakol sok expozícióval. Azonnal belekezd a cselekménybe, és csak később, indokolt esetekben áll meg, hogy valamihez kontextust adjon, vagy háttérrel szolgáljon.
Fran csupán egy feketemacska rabszolga lány, akinek nincs túl sok reménye a szabad életre. Azonban egy szerencsés napon összehozza a sors egy beszélő varázs karddal, és mindkettejük élete teljesen megváltozik.
Műfaját tekintve isekai (kb „másik világ”), ami konyhanyelvre lefordítva nagyjából annyit jelent, hogy a főhős (vagy főhősök) a sajátjából egy jellemzően fantasy világba kerül, és ott kell szembenéznie különféle izgalmas kalandokkal. Így az olvasó a szereplővel együtt tudja felfedezni az adott világ szabályrendszerét, és sokkal erősebb, immerzív lesz az élmény.
Miután Fran és a Mester névre keresztelt kard közös erővel legyűr néhány goblint, elhatározzák, hogy belépnek a kalandozók céhébe, és hivatásosan is kalandorokká válnak. A fejlődés, és az igazi kihívások pedig csak ekkor kezdődnek!
A Reincarnated as a Sword, vagyis a rajongók nagy örömére magyarul is megjelent Penge az új életem címet viselő manga első kötete egy belevaló, pörgős, humoros és kellően véres sztori, ami nem keveset merített a fantasy rpg-k, vagy mmo-k világából.
Mindig nehéz bármit is mondani egy mangasorozat első kötetéről, mert szinte kivétel nélkül kell egy csomó idő, mire megmutatja magát a nagyobb ívű sztori, amit aztán lehetne elemezni. És ugyan a Reincarnated as a Sword első felvonása elejétől a végéig rohamtempót diktál, e műfaji sajátosság alól nem képez kivételt.
Az egész kötetről elmondható, hogy nagyon profin szerkesztett, Yuu Tanaka kiválóan meséli a történetet, Tomowo Maruyama és Llo rajzai is szuper minőségiek. És még ha sokat nem is lehet boncolgatni az első kötetet, az biztos volt, hogy nagyon vártam a folytatást.
Level up!
A második kötet kapcsán ugyan nagyívű sztoriról még mindig nem beszélhetünk, a százhússzal pörgő cselekmény gondoskodik arról, hogy ez ne jelentsen problémát.
Fran és Mester egymás után csinálják a gyűjtögetős küldiket, amikor felfedezik, hogy egy goblinhorda próbál a lakott területek irányába nyomulni. Sőt, mire kettőt pislogunk, már egy kazamatában találják magukat, ahol egyre csak gyűjtik a tapasztalatot és lépegetik a szinteket. Közben a háttérben kezd egy mikrotörténet kialakulni, de többet vélhetően erről is csak a harmadik részben olvashatunk leghamarabb.
A második kötetre egyre több és több, gamingből is ismerős frázis kerül elő, főleg a fantasy rpg-k és mmorpg-k világából, ez pedig nagyon jó hangulatot teremt az egész közegnek.
Érdekes módon többször éreztem úgy, hogy Fran kissé háttérbe van szorítva, és egyre több reflektorfényt kap Mester. Aztán homlokon csaptam magamat és újra elolvastam a manga címét. Eddig valahogy alapvetésnek vettem, hogy Fran lesz a főszereplő, de aztán újra kellett huzalozni az agyamban az elvárásaimat.
A számos akciódús jelenet pedig gyönyörűen jelenik meg a paneleken, a rajzok minősége igazi felsőpolcos érzetet kelt. Azt azért kiemelném, hogy a véresebb jelenetek mellett pár szaftosabb panel is helyet kapott, ha értitek mire gondolok.
Verdikt
Mivel egy hosszan futó mangasorozatról van szó, irreális lenne elvárni, hogy azonnal felvázoljon egy epikus történetívet. Ehhez képest viszont nagyon jól megalapoz a jövőbeli eseményeknek, és egy pillanatra sem hagyja unatkozni az olvasót.
A cselekmény folyamatosan pörög, a gamingből átvett zsargon és olvasmányos formába öntött játékmenet számomra is hihetetlen módon, de kiválóan működik. Emellett szépen kezd kialakulni a dinamika a két főszereplő között, és néhány mellék karakter is egyre jobban árnyalódik.
16 éven aluli olvasóknak még nem szívesen ajánlanám, de bárki más simán adhat neki egy esélyt, nagyon könnyen megtalálja a közös hangot az érdeklődő olvasóval.
A sorozat a Fumax kiadó gondozásában jelenik meg, fekete-fehér oldalakon, puhakötésű formátumban. A cikk írásának pillanatában a sorozatból eddig két kötet jelent meg.
A Reincarnated as a Sword második részéből rövid TikTok videó is készült.
A két részből készült videómat pedig itt tudod megtekinteni:
Akut érdeklődőből képregényrajongó, és kocagyűjtő. Szuperhősökön innen és mangákon túl minden képes regényt felzabál, és nem átall véleményezni őket.
Mellékállásban többek között képregényeket is értékesít: www.geekvilagshop.hu
This Post Has 2 Comments
Pingback: Attack on Titan magyarul - Még idén érkezhet az egyik legnépszerűbb mangasorozat - KépregényVilág
Pingback: Ezeket a mangákat várjuk szeptemberben - KépregényVilág